Historia wioski japońskiej w Ayutthaya

Ayutthaya była dawną stolicą Królestwa Siamu, położoną w centralnej części obecnej Tajlandii. W ciągu swojej historii była ważnym ośrodkiem handlu i kultury, a także była ważnym celem dla handlowców i emigrantów z całego świata. Wśród tych emigrantów była także grupa Japończyków, którzy przybyli do Ayutthaya w XVII wieku i założyli tam swoją wioskę i tak powstała wioska japońska w Ayutthaya.

tradycyjne japońskie konstrukcje w wiosce japońskiej Ayutthaya

Japończycy przybyli do Ayutthaya z kilku powodów. Po pierwsze, w tamtym czasie w Japonii panowały trudne warunki polityczne i ekonomiczne, co skłoniło wielu Japończyków do wyjazdu w poszukiwaniu lepszego życia. Po drugie, Ayutthaya była ważnym ośrodkiem handlu i kultury, a Japończycy chcieli skorzystać z tej szansy, aby rozszerzyć swoje interesy handlowe i kulturowe.

Po przybyciu do Ayutthaya, Japończycy założyli swoją wioskę i zaczęli prowadzić swoje interesy handlowe. Handlowali przede wszystkim z tutejszymi mieszkańcami, a także z innymi obcokrajowcami przebywającymi w Ayutthaya. Ich głównym towarem były produkty rolne i rękodzieła, a także jedwab i inne tkaniny. Japończycy także uczestniczyli w kulturze i życiu społecznym Ayutthaya, co pozwoliło im na lepsze zintegrowanie się z lokalną społecznością.

wioska japońska w Ayutthaya - fragment placu na terene iwioski

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii wioski japońskiej w Ayutthaya był atak birmanijskiej armii w 1767 roku. W wyniku tego ataku Ayutthaya została zdobyta i zniszczona, a wiele osób, w tym Japończyków, zostało zabitych lub uprowadzonych.

Wioska japońska w Ayutthaya – czy warto odwiedzić?

Moim zdaniem Wioska japońska w Ayutthaya to miejsce warte odwiedzenia jeśli zostanie Ci czas wolny.
Jest tam zdecydowanie inaczej niż w świątyniach dostępnych w Ayutthaya. Mozan to miejsce nazwać nowoczesnym muzeum.

Da się tu poczuć spokojny klimat wioski japońskiej. Jednak poza spokojem i wystrojem moim zdaniem nie ma tu nic takiego WOW.

Wybierając się w te rejony zobacz koniecznie ciekawe miejsca w Ayutthaya oraz znajdujące się w okolicy Lop Buri miasto małp i zabytków.