Kuala Lumpur to jedno z najbardziej fascynujących miast w Azji, łączące w sobie tradycję i nowoczesność. Znane z imponujących wieżowców, bogatej historii i różnorodnej kuchni,
Kuala Lumpur to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata – dlaczego?
Oto niesamowite 3 miejsca w Kuala Lumpur, które musisz odwiedzić!

Bliźniacze wieże Petronas w Kuala Lumpur

Symbol Malezji, ta charakterystyczna budowla przez wiele lat była najwyższym budynkiem świata. Każdy kto je zobaczy nie może od nich oderwać wzroku i wyjść z podziwu. Zarówno w dzień jak i w nocy można spotkać tu tłumy turystów probujące uchwycić wieżę z jak najlepszej perspektywy.
Bliźniacze wieże Petronas wyglądają oszałamiająco zarówno w dzień jak i w nocy.

Być w Kuala Lumpur i nie zrobić sobie selfie z Petronas Tower to jak w ogóle tu nie być 😉

Dzielnica Kampung Baru – wioska w centrum miasta

Niedaleko wież Petronas znajduje się dzielnica Kampung Baru. Magiczne w tym miejscu jest to, że funkcjonuje jakby czas się tu zatrzymał. Jakby widoczne z każdej strony gigantyczne wieżowce były tylko tapetą 3d. Jakby… Zerknij na zdjęcie i oceń sam…

Zobacz shorts na YouTube:

Jaskinie Batu – Batu Caves

Są miejsca w Kuala Lumpur, które możesz pominąć jeśli wyjazd jest krótki. Jednak jaskinie Batu to punkt obowiązkowy wizyty w stolicy Malezji.
Dlaczego jest ono tak niezwykłe i warte odwiedzenia?

Jaskinie Batu to jedno z największych skarbów natury i historii Indonezji. Ich odwiedzenie to wyjątkowa okazja do odkrycia piękna i tajemnic, które skrywają się wewnątrz jaskiń.
Kolorowa świątynia, jaskinie z niesamowitymi rzeźbami a także wspinaczka po stromych barwnych schodach w towarzystwie dzikich małp.
Tego właśnie możesz tu doświadczyć.

Jaskinie Batu wielki pomnik Murugana
dzika małpa siedząca na schodach do jaskiń Batu - top 3 miejsca które musisz zobaczyć w Kuala Lumpur

W artykule Jaskinie Batu Kuala Lumpur – 3 rzeczy, które musisz wiedzieć opisałem szerzej co tu warto zobaczyć, jak dojechać i na co uważać…

Zobacz więcej wideo z Kuala Lumpur na moim kanale YouTube – Inspiracje podróżnicze

Podsumowanie

Oto moje top 3 miejsca w Kuala Lumpur, które musisz odwiedzić! Jeśli byłeś lub byłaś w tym mieście daj mi znać jakie są Twoje top 3 miejsca.
Pamiętaj proszę, że to moja opinia. Kampong Baru nie znajduje się w topowych przewodnikach tak jak np. Jaskinie Batu, za to mają swój niesamowity urok, który warto poczuć.