Czytając lub oglądając relację z Tajlandii z pewnością został poruszony temat Night Marketu.
Jak wygląda w nocny targ w Chiang Mai? O Tym dzisiaj Ci opowiem, co go wyróżnia, jak wygląda cenowo i gdzie się znajduje.

nocny targ Chiang Mai night market strefa z jedzeniem

Night Market Chiang Mai

Night Market, czyli nocny targ to miejsce, w którym można spróbować na prawdę wielu rzeczy. Od grillowanych przekąsek, poprzez tradycyjną Tajską kuchnię za kilka zł, poprzez przysmaki dla turystów aż po ubrania.

Historia i lokalizacja

Nocny Targ Chiang Mai Night Market znajduje się w samym sercu miasta Chiang Mai, Tajlandia. Rozciąga się na odległość 1 km od Bramy Thapae do Chang Klan Road. Targ istnieje od ponad 30 lat i stał się ważną atrakcją turystyczną w Tajlandii.

Co można tam znaleźć

Nocny Targ Chiang Mai Night Market znany jest z tętniącej życiem atmosfery i unikalnego doświadczenia zakupowego. Oto kilka rzeczy, których możesz się spodziewać na targu:

Produkty

Targ oferuje szeroki wybór produktów, w tym ubrania, akcesoria, pamiątki i rękodzieło. Można tam znaleźć wszystko, od tradycyjnej tajskiej jedwabnej tkaniny po nowoczesne ubrania i projektowe akcesoria.

Jedzenie

nocny targ Chiang Mai jedzenie - sushi w wielu smakach w niskiej cenie

Nocny Targ Chiang Mai Night Market to raj dla miłośników jedzenia. Można tam znaleźć szeroki wybór tajskiego jedzenia ulicznego, w tym Pad Thai, Tom Yum Goong i różne rodzaje tajskich deserów. Można też znaleźć międzynarodową kuchnię, taką jak japońska, koreańska i włoska.
Znajdziesz tu również oczywiście przepyszną wodę prosto z świeżo rozłupanego kokosa 🙂

Rozrywka

Targ nie skupia się tylko na zakupach i jedzeniu, oferuje też różne rodzaje rozrywki. Można tam cieszyć się muzyką na żywo, występami ulicznymi i pokazami kulturowymi.

Masaże i spa

Po długim dniu zakupów i zwiedzania można się zrelaksować i zregenerować w centrach masażu i spa znajdujących się na targu.

Porady dla odwiedzających

Aby jak najlepiej wykorzystać wizytę na Nocnym Targu Chiang Mai, oto kilka porad:

Targowanie się

Nie zapomnij targować się podczas zakupów na targu. Targowanie się jest powszechną praktyką.
Jednak ja proponuję tutaj zachować pewien dystans, ponieważ nawet te wyjściowe ceny są bardzo atrakcyjne.

Uważaj na swoje rzeczy

Targ jest bardzo tłoczny i łatwo zgubić lub zostać okradzionym. Warto więc zachować ostrożność i uważać na swoje rzeczy. Mi co prawda nie przydażyła się taka sytuacja, a Tajowie są bardzo mili, to jednak uważam, że lepiej losu nie kusić 😉

Spróbuj tajskiego jedzenia

stragan z jedzeniem na nocny targu Chiang Mai night market

Nie można opuścić Chiang Mai Night Market bez spróbowania tajskiego jedzenia. Jest to najlepsze miejsce, aby spróbować tradycyjnych tajskich potraw i deserów.

Wybór jest naprawdę ogromny, od drobnych przekąsek przez konkretne dania i zupy po słodkie desery..

Podsumowanie

Nocny Targ Chiang Mai Night Market to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc turystycznych w Tajlandii. Targ oferuje unikalne doświadczenie zakupowe, szeroki wybór jedzenia, rozrywki i centra spa. Jednak warto zachować ostrożność i uważać na swoje rzeczy. To wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić podczas wakacji w Tajlandii.

Swoją drogą – w to nie jedyny duży nocny targ w Chiang Mai. W centrum ejs ich kilka. Znajdziecie je z łatwością wpisując w Google – Chiang Mai Night Market.

Poznaj więcej inspiracji podróżniczych