Wiele osób odwiedzających Bangkok chce się wybrać do legendarnego, zabytkowego miasta Ayutthaya. Jak dojechać z Bangkoku do Ayutthaya? Jest kilka możliwości, zaczynając od zorganizowanej wycieczki, przez taxi kończąc na pociągu.
Na tym ostatnim środku transportu właśnie tu się skupię, bo z niego właśnie skorzystałem.

Jak dojechać z Bangkoku do Ayutthaya pociągiem?

Jak dojechać z Bangkoku do Ayutthaya - najlepiej pociągiem z dworca DMK

Po sprawdzeniu najlepszego możliwego dojazdu na stronie rome2rio wyszło na to aby jechać pociągiem z lotniska DMK w Bangkoku pociągiem co powinno zająć mniej niż godzinę.

Jak dostać się na lotnisko Bangkok DMK?

Autobusem, taxówką lub metrem. Ja wybrałem spacer aby spożytkować czas i Bolta 🙂

Dworzec kolejowy znajduje się po drugiej stronie ulicy w stosunku do lotniska. Jeśli przyjedziecie z kierowcą na pewno będzie wiedział.

Ile kosztuje bilet z Bangkoku do Ayutthaya

W Styczniu 2023 kosztował 13zł kupiony na stronie 12go.asia.
Ważne! Kupując bilet w kasie jeśli odległość będzie większa potrzebny będzie paszport. Kupując online zawsze te dane są pobierane.

Jak wygląda podróż z Bangkoku do Ayutthaya

Podróż pociągiem wygląda bardzo podobnie do tej w Polsce z kilkoma różnicami.

Na dworcu ochrona jak widzi turystów pyta dokąd jadą i pomaga znaleźć peron – pomimo iż oznaczenia są proste i czytelne (zupełnie nie jak na dworcu w Poznaniu 🙂 )

W pociągu na dachu umieszczone są wentylatory, które chłodzą przedział. Dodatkowo są też otwarte okna, co sprawia, że nie jest gorąco a ciepło i przyjemnie,

wnętrze pociągu w Tajlandii 3klasa
pociąg jadący z otwartymi drzwiami w Tajlandii kobieta siedzi na schodach. Jak dojechać z Bangkoku do Ayutthaya - wybierz pociąg.

Jedyne na co warto uważać, szczególnie jadąc z dziećmi, to że nie zawsze pociąg ma drzwi na zewnątrz.

Przydatna wskazówka co do pociągów w Tajlandii

Bilety często sprzedają się bardzo szybko. Jeśli więc wybierasz się w dalszą podróż np. do Chiang Mai warto kupić je chociaż z tygodniowym wyprzedzeniem. Ja się wahałem i 4 dni wcześniej już nie było w żadnym sypialnym miejsca… 🙁

Konkluzje

Jak dojechać z Bangkoku do Ayutthaya? – sprawdź stronę rome2rio, na której znajdziesz aktualny rozkład i możliwości dojazdu Bilet możesz kupić online, a przejażdżka to ciekawa przygoda 🙂

Przeczytaj koniecznie ten artykuł i odkryj ciekawe miejsca w Ayutthaya